BÁJEČNÝ CYKLODŮM ?

news img Báječný cyklodům?
Od 18.

února 2013 byl zprovozněn v Hradci Králové první parkovací cyklodům v Evropě pro cyklisty, kteří jej mohou využívat při cestě do města. Postavil ho tam soukromý podnikatel Rudolf Bernart. Zhruba 7,5 milionu na jeho stavbu si sehnal sám, pozemek poskytlo město. Nápad na vybudování parkovacího domu pro kola si autor prvního exempláře přivezl z Tchaj-wanu. Stavba po dokončení musela odstranit sedmadvacet připomínek od státní zkušebny.
Osmiboký tubus ze skla a oceli pro 116 kol stojí na Riegrově náměstí nedaleko hlavního nádraží Českých drah a zastávek městské hromadné dopravy. Využití cyklodomu v Hradci Králové v druhém roce provozu je 42,3%. Kolo je v prosklené věži chráněné před nepřízní počasí a před zloději. Cyklisté z kol nemusí nic sundávat a mohou si na něm moci nechat i přilbu, brašny a další věci. K uložení kola postačí žeton s čipem a čas potřebný pro předání kola je uváděno půl minuty. Cyklodům je automatický. Cyklista musí pouze kolo umístit do kolejnice, zaplatit parkovací poplatek pět korun a poté už jeho bicykl vynese na volné místo výtah. Je jasné, že pětikoruna za zaparkování kola na den je pro návratnost nesmysl. Měl by se ten projekt uchopit jinak, měla by to být služba pro cyklisty, ne ždímačka peněz. Protože při ceně 9,5 miliónů korun za cyklodům je návratnost 104 let a to nepočítám náklady na údržbu. Podobné stavby mohou mít životnost deset až patnáct let. Dodavatele nového parkovacího domu, jehož investorem bude město nebo kraj, bude nutné najít ve výběrovém řízení. Podle zákona musíme dodavatele vysoutěžit, oslovit přímo pana Bernarta nelze.
A jak si poradila o uvažované investici cyklodům vládnoucí koalice v Přerově? Jeden radní tvrdí, že s reklamou si cyklodům na sebe vydělá a druhý říká, že služba na sebe nevydělá. Zákon říká, že stavba musí projít vysoutěžením a v Přerově náklady přeneseme na Přerovskou rozvojovou. Cyklodům bude v Přerově stát vedle nejvýznamnější historické památky. Kdo bude dělat údržbu zatím snad nikdo ani neuvažuje. Bude se někdo zajímat, že ne všechny typy kol lze umístit k zaparkování? Není podezřelé vysoká vstupní cena cyklodomu, jeho využitelnost, zkušenosti s typem tohoto úložiště pro kola, čas pro uložení kola je také podezřele nízký? Není to jen další důkaz špatně připraveného záměru, který dává podnět pro mnoho otázek a málo odpovědí?
Ilustrační foto je z Strasbourgu u nádraží.

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 13. 09. 2015       Kategorie: Vaše články   Autor: Břetislav Passinger

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:Ten cyklodům je tutovka?

  dotace 5mil. je schválená. Měl by stát v říjnu.

  reagovatach2015-09-20 11:09:48

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ten cyklodům je tutovka?

  Nebo se tu o něm jen píše?

  reagovatSkřivánek2015-09-19 08:39:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Dotaz pro pana Kohouta!

  mě také naprosto vážně zajímá, jak probíhá projekt o zaměstnání dlouhodobě nezaměstnaných. Nemusí nám pan Kohout odpovídat zde, ale jsou jiné možnosti, jak veřejnosti průběh tohoto projektu sdělit. Když projekt "prodával", tak věděl kde psát.

  reagovatach2015-09-16 07:55:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:cyklodům

  pokud je info o uvažované ceně pro jiná města fakt, tak nechápu. Proč naši radní nevyjednávali o ceně? Naskočili na nejvyšší možnou cenu. Jestli-že již v únoru 2014 se zvažovala cena o 3-3,5mil. nižší. A my v roce 2015 kupujeme ta téměř 10 mil. Jsou tak neschopní, nebo je důvod jiný...? To je prostě neobhajitelné.

  reagovatach2015-09-16 07:48:56

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Dotaz pro pana Kohouta!

  Stále neznám první výsledky ze zapojování černých. Chci vědět, jak se zapojují do pracovního procesu cigáni.

  reagovatroute662015-09-15 20:18:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Lampasák jako vyšitý, pan Ing. Jiří Kohout

  Dejte mu velitele a poslechne rozkaz kohokoli. Puchalského, ale nemyslím.

  reagovatroute662015-09-15 20:17:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Lampasák jako vyšitý, pan

  Dejte mu velitele a poslechne rozkaz kohokoli. Puchalského, ale nemyslím.

  reagovatroute662015-09-15 20:16:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jenom ta politika mu moc nejde, nejde....raději se věnovat podnikání, tam je jistě pan Kohout velmi úspěšný.

  Politické působení Je členem strany Věci veřejné. Do politiky se pokoušel vstoupil, když v komunálních volbách v roce 2010 kandidoval jako člen Věcí veřejných do Zastupitelstva města Přerova na kandidátce subjektu Společně pro Přerov-koalice politických stran Věci veřejné, Strany zelených a Nezávislá volba, ale neuspěl.[2] O čtyři roky později byl v komunálních volbách v roce 2014 zvolen jakožto člen VV na kandidátce subjektu Společně pro Přerov (navržen politickým hnutím Změna) zastupitelem města Přerova.[3] Následně se v listopadu 2014 stal radním města.[4] Na celostátní konferenci Věcí veřejných v červnu 2012 byl zvolen místopředsedou strany. Ve funkci působil do února 2013.[5] Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval jako nestraník za politické hnutí Změna v Olomouckém kraji, ale neuspěl.[6] Na sjezdu Věcí veřejných v Hradci Králové byl v lednu 2014 zvolen předsedou strany.[7] Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidoval na 3. místě kandidátky Věcí veřejných[8], ale neuspěl.

  reagovatroute662015-09-15 20:12:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:jeste jednou

  Třeba jako informaci pro pana Bernarta, kam napnout síly - tolik kol, a relativně nových a vybavených, to je mnohem větší kšeft než v Přerově, kde stojí ve stojanech u nádraží samé herky. Po multikulti obohacení budou tamní cyklisti za věž uce i nohy líbat.

  reagovatTik2015-09-15 19:57:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:cyklodům

  Stavba v Hradci stála 8,5 až 9 milionů. „Pro Budějovice se uvažuje o ceně 6,5 až 7 milionů, i další města mají o stavbu věže zájem a to cenu zlevňuje," přibližuje finanční stránku náměstkyně primátora Ivana Popelová....>>> Takže pro Přerov ještě unikátnější věž s ještě unikátnějšími patenty? Jo a nechat si patentovat něco co funguje na Thaiwanu... Ale když to jde, nakonec proč ne.

  reagovatHradecký deník z února 20142015-09-15 19:52:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • jeste jednou

  Pane Passinger proc to foto ze Strasbourgu? Muzete nam objasnit co tim chcete rict ?

  reagovatTak2015-09-15 19:38:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:cyklodům

  V tom vyberu bych nevidel velky problem, protoze je to prece jen unikatni zalezitos s nekolika patenty a neumi to proste kazdy. Co je ale divne, Bernart to dela za 7,5 a mestu to nabidl za 9,5. Nejak mi utikaji 2 mega a nevim kdo je tedy inkasoval nebo tedy asi bude. To mi nesedi.

  reagovatno2015-09-15 18:39:57

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:cyklodům

  Ono nakonec i tzv. výběrové řízení mohlo být. Buď s obecnými podmínkami zajistit bezpečné uložení určitého počtu kol, nebo s podmínkou že to musí být automatický systém věžového tvaru... Talových výběrových řízení bylo již mediálně probíráno, kde bylo zadání takové, že ho mohl splnit jen jediný dodavatel s jediným produktem. Vše v mezích zákona. Tak jako lávka u tenisu s podmínkou trhacích prací.

  reagovatVýběr2015-09-15 18:25:07

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • cyklodům

  Asi se v tom nevyznám a nejsem ani žádný odborník, ale na ten cyklodům, co tu o něm diskutujete, nemusí být výběrové řízení? Protože pokud ano, bylo by to zvláštní, jelikož je na to jediný dodavatel. může to někdo vysvětlit. Předem díky

  reagovatcarlos2015-09-15 17:28:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:RE:Cyklodům

  OK. Vypadlo mi slovo v původním příspěvku. Mělo to znít "Tihle lidé nebudou ochotni platit 150 - 300 korun měsíčně za uskladnění kola".

  reagovatKarel Jemelka2015-09-15 09:14:12

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pane Passingere,

  Jakkoli mohu být antikomunista, a Vy tuším komunista jste, tentokrát Vám dám za pravdu. Cyklodům je nesmysl. Přepočítal jsem Vaše údaje a zjistil, že ani při naprosto plné kapacitě Cyklodomu nebude dosaženo efektu. A jestli chci investovat daně občana, za které je občan kriminalizován do Cyklodomu, který bude mít přibližně stejný efekt jakým jsou investice do Cigánů pak se dopouštím zločinu. Zločinu na občanu a jeho daních. Jo, máme jen to, co jsme si zvolili. Dobře nám tak.

  reagovatKarel Jemelka2015-09-14 23:42:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Cyklodům

  nemám. To byla yronye. Takže cena za uložení je již stanovena? V HK se píše něco o 5 Kč za celý dem uložení. Tedy to bylo při startu, teď nevím.

  reagovatKarle2015-09-14 21:26:06

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Výborně, konečně první člověk, který pochopil, že tento web je dobrý akorát na recepty.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 21:13:51

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Vepřové medailonky v omáčce ze sušených rajčat recept Vepřové medailonky v omáčce ze sušených rajčat recepty, které budete milovat. Vyberte si ze stovek receptů na Vepřové medailonky v omáčce ze sušených rajčat, které se vám budou snadno a rychle vařit. Připravte si ingredience a můžete se pustit do vaření Vepřové medailonky v omáčce ze sušených rajčat. Užijte si objevování nových porkrmů a jídel z nejelpších Vepřové medailonky v omáčce ze sušených rajčat receptů z čech i ze světa. Dobrou chuť!

  reagovatham2015-09-14 20:45:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Cyklodům

  Tak, tak...přesně. Je to naprosto nepraktické "skleněné peklo".

  reagovatroute662015-09-14 20:44:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Cyklodům

  Máš o kšeftu divné představy, ale budiž. A cyklodům je opravdu nesmysl. Polovina všech kol před nádražím jsou trvalky. použité 1x-3x týdně. Vesničan přijede, vystoupí z autobusu, dofoukne kolo a jede do města. za dvě hodiny je zpátky, zamkne kolo a jede domů. Tihle lidé nebudou ochotni platit 150 - 300 korun za uskladnění kola. Totéž lidé, kteří kolo používají jako do práce či z práce. Dosud ušetřili na městské dopravě a uskladňovat někam za poplatek kolo nebude motivující. A sportovcům s drahými koly se zastavovat v Přerově nebude chtít tak jako doposud. Co tady? V Cigánově? Vidím cyklodům jako nesmyslné utrácení peněz poplatníků.

  reagovatKarel Jemelka2015-09-14 20:24:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • sušené rajče

  http://www.zenysro.cz/testovani/potraviny/susena-rajcata-a-nakladana-rajcata-v-oleji-s-bylinkami

  reagovatham2015-09-14 20:06:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  píšeš, že projekt cyklodomu museli vyrobit funkční. Nevyrobili. Po postavení jim tam státní zkušebna našla do 30ti závad... Takže postavili paskvil, který museli dodělávat.

  reagovatpro sušené rajče2015-09-14 19:10:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Cyklodům

  ale tobě to možná přinese kšefty, až budou cyklisti čekat ve frontě na uložení kola. A pak taky když jim ujede vlak nebo autobus.

  reagovatKarle2015-09-14 19:06:20

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:dotace

  V Přerově se ze zámkové dlažby dělá úplně všechno. Zatímco v jiných městech tento materiál ani neznají, tady z něj máme i cyklostezky, ačkoli je k tomu naprosto nevhodný už z principu. Kdosi tady promluvil o stížnostech kolem supermarketů. Zřejmě nebyly stížnosti dostatečně slyšet, když se u kasáren na Želatovské staví další dojička na důchody. Máme největší síť supermarketů na jednoho výdělečně činného obyvatele.

  reagovatihatetv2015-09-14 15:44:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • JM

  Gulasfest a koncerty ti vadi, ale penny a lidl ne. Ty budes v duchode co? :-D

  reagovat...2015-09-14 15:40:29

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pro "sušené rajče"

  Fajn, dobře, beru to, že jste "sušené rajče". Další projekt, který taky není za málo peněz, je udělat Na Marku malé naleziště, aby Přerov přitáhnul turisty. Na Přerovském deníku to vypadá jako tři stěny, tři stěny za 1,6 milionů korun. Dle magistrátu, jde o zakázku malého rozsahu. Lokalita je prohlášena jako kulturní památka, takže se domnívám, že by to měl hradit stát, ne občané města Přerova. Co třeba na to získat dotaci z EU, ale to se dotace vyčerpala na cyklostezce od nikud nikam. Architektonicky to opět vypadá příšerně. Šedý hnus. Z jedné části se to hodí k modernímu mostu, na kterém jsou "sochy", ale z druhé části jsou starší domy a zase se to bude mlátit. Moderna a kousek od moderny historická část Přerova, která nám ještě zbyla.

  reagovatVašutová J.2015-09-14 15:02:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Jak dlouho tady bude ten blb oxidovat, proč napíše na stránky SpP ?

  On ani neví, jak se už jmenuje. Jestli Dvořák, nebo sušené rajče. Ten článek doufám napsala paní redaktorka Polakova-Uvirova. Která nedokáže rozeznat mezi pilotem a palubním technikem. Vole ! Proč ho nemažete ?

  reagovatDobrý2015-09-14 14:51:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Proč jste dříve byli potichu při plýtvání peněz?

  Přijel na jednání s obyvateli Dlunonic, kteří požadují změnu trasy dálnice. Ještě předtím se ale sešel s přerovskými radními a při odchodu ze zasedací místnosti se zastavil u bronzového modelu města před sídlem strážníků. „A Přerovanům se taková věc líbí, nebo mají pocit, že by mohly být finance využity i jinak?," poznamenal ministr dopravy Dan Ťok. Zdroj: http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/vyvlastneni-je-tou-nejkrajnejsi-variantou-rika-ministr-dopravy-dan-tok-20150913.html

  reagovatsušené rajče2015-09-14 14:32:49

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Napsal jsem to podle nicku- vašutováJ, jen to J jsem vynechal. Taky nemám nick přesušené rajče. Až bude registrace,napíšu své jméno.Tlačte v tomto na redakci. Jsem pro registraci.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 14:30:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Pro "sušené rajče"

  Chtěl jste napsat, paní Vašutová, asi vám to ujelo v rychlém psaní. Co si přestat hrát na sušené rajče a napsat celé své jméno, ať víme s kým máme tu čest.

  reagovatVašutová Jana2015-09-14 14:23:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:dotace

  Píšete pravdu, že se utrácí za hňupoviny. Stačí se podívat na právě probíhající regeneraci panelového sídliště Předmostí, kde se zbytečně dělají nové chodníky ze zámkové dlažby místo toho, aby se stávající chodníky jen opravily tím, že se vymění pár špatných dlaždic.

  reagovatTendry2015-09-14 14:06:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • omlouvám se za špatně dané i a y.

  reagovatJM2015-09-14 14:05:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Tak se mi zdá , že přerováci jsou vždy proti něčemu novému. To samé bylo když vznikali supermarkety. Kolik lidí bylo proti Bale , Kauflandu, pak začali růst další supermarkety, to už si lidé zvykly, ještě se hodně protestovalo proti Penny.

  reagovatJM2015-09-14 14:03:28

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Máte pravdu vašutová, mě by se líbila cyklověž nejvíce u kina Hvězda.Ta stavba je taky vysoká,kulatá, není památkou a je to v centru města u nového Prioru, ve kterém asi nebude bezpečné parkoviště pro kola . Napíšu ten návrh na město.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 13:56:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pro přesušené rajče.

  Byla někde anketa, ve které si vedení města zjistilo, zda bude zájem o parkování v "cyklodomu"? Neviděla jsem nikde projekt, jasné důvody, které vedou k tomu, že se tohle drahé parkování má stavět u nádraží, vedle historické budovy. Pěst na oko a ještě na ni budou reklamy, aby na sebe "cyklověž" vydělala. Opravdu "Hurvínkov", tohle už není "Vepřov".

  reagovatvašutová J.2015-09-14 13:02:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ach, nejsem majitel firmy na cyklodomy ani nemám lidi na stavebních úřadech v republice, takže ti neodpovím. Tak Přerov bude první tak jako je první se sochami ve vozovce na mostě nebo s majákem v parku u řeky.Důležité je, že bude kam bezpečně schovat kolo.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 12:51:58

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:reklama?

  tuto prodělečnou akci může platit Přerovská rozvojová, když ta žije z peněz majitelů domů, kteří šetří peníze na opravy svých domů. To je chce rozvojová oškubat!!!

  reagovatjak2015-09-14 12:31:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • dotace

  Nehledě na to, že dotace jsou zpravidla využity pro naprosté hňupoviny, vzpomeňte si, kde se dotace bere, co to stojí násilí na lidech, kolik sama ze sebe sežere, aby mohlo být její torzo dále distribuováno, aby další část ukrála agentura zabývající se jejím získáním a v neposlední řadě profit obchodníka, který prodá něco, co si trh nežádá.

  reagovatihatetv2015-09-14 12:28:13

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • rajče,

  a ještě mě vyjmenuj jiná města, kde se bude cyklodům stavět. Hradec mě fakt nemůže přesvědčit, pokud je to místo působení dodavatele ....

  reagovatach2015-09-14 11:02:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:pro rajče

  a městská peníze jsou čí ? Asi radních, když se tak chovají. Pokud Rozvojová nebude splácet městu půjčku a úvěr - bude platit město, čili MY. Jsi tak omezený, nebo to hraješ?

  reagovatach2015-09-14 10:56:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kdysi se zde vyjadřoval IQ tywve (jeho nick) stejná úroveň myšlení, jako rajče. Mele a mele a argumenty žádné.

  reagovatDobrý2015-09-14 10:43:23

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • ach, a jak to zaplatíme my , cikány když na to nebude mít Rozvojová peníze.? Ty jsi tak štědrý, Ty taky platíš všechno.UžTti Chodí od města složenky na úhradu digitalizace města nebo za letiště? Mě ještě ne. Kolik platíš ? Jinak v Hradci se bude stavět cyklověž u nemocnice a plánují dalších několi míst . Taky máme jako PRVNÍ most se sochama v cestě.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 09:56:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • reklama?

  pokud první cyklodům v Evropě zafinancoval (sehnal peníze) podnikatel Bernart sám, je zřejmé, že jinou možnost neměl, jak stavbu dostat do povědomí. Je to forma reklamy. Těžko by se mu cyklodům prodával, kdyby nebyl nikde v republice postavený. Pokud si vzpomínám, my jsme druzí, kteří stavbu kupují. Spíše bych řekla první, protože stavbu v Hradci považuji za reklamní. Takže jsme PRVNÍ, kdo na tento předražený a nedotažený projekt naskočil. Využitelnost bude samozřejmě mnohem nižší než v Hradci. O návratnost nemá smysl ani mluvit. Životnost 10-15 let. Fakt luxus. Financování - dotace, část půjčí město,zbytek dofinancuje Rozvojová z úvěru.Rizikovým fa se poskytují úvěry? Těch 5mil. prostě zaplatíme my, Rozvojová na to nebude mít. Dnes to ví obyčejný občan, radní ovšem ne...Je až neuvěřitelné, s jakou urputností stavbu radní prosadili. Navzdory všem rizikům. To si fakt radní myslí, že jsme parta blbů a jejich obhajobu stavby jim sežereme?

  reagovatach2015-09-14 09:36:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kde se vzaly peníze pro RLP s.r.o. ? Peníze z dotací nebo hotovostní peníze jsou jiné , mají jinou hodnotu než peníze na úvěr? Zajímavé, že tu zřejmě nikomu nevadí vyhozené peníze za metropolitní síť a její údržbu. Na to město mělo , má a bude mít každý rok několik milionů jen na servis? Ten pan soukromý podnikatel Bernart z Hradce zainvestoval první cyklodům , protože on je tím výrobcem. A když ten cyklodům byl první v republice, tak musel přesvědčit něvěřící politiky a občany, že ten projekt umí vyrobit a že je funkční. Je mnoho projektů, které fungují jen na papíře a a dostanou od politiků peníze. V Přerově např.průmyslová zona u Újezdce za 24 milionů nebo letiště za 20mega.

  reagovatsušené rajče2015-09-14 09:28:21

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Cyklodům

  je nesmysl.

  reagovatKarel Jemelka2015-09-14 08:29:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  A snad nám tedy sušené rajče a ostatní kompetentní obhajovatelé tohoto finančního tunelu sdělí, proč v Hradci Králové zainvestoval cyklodům soukromý podnikatel pan Bernart, a tudíž proč i u nás by nemohl totéž pro městské i mimoměstské cyklisty udělat náš soukromý podnikatel a dopravní poradce pan Prachař? Však pozemek by mu město převedlo milerádo. To je tedy zajímavý rozdíl v přístupu a obhajobě záměru! Za městské = naše peníze se lépe obhajuje neúnosný záměr, viďte podnikavci z vládnoucí přerovské tunel koalice!

  reagovatJarda2015-09-14 08:12:02

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Sušené rajce děláš tady mistra sveta a ani neznas rozdíl mezi dotaci a uverem. Dotace se splacet nemusi, uver ano. Stavby města jsou pořízeny z hotovosti a dotaci, jedině cyklovez je na úvěr, protože je řešena pres Přerovskou rozvojovou.

  reagovatinformovaný2015-09-14 06:44:01

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Které dosavadní známé investice města jsou za hotové a které na úvěr by mohl objasnit pan Kohout nebo i pan Passinger. Já nejsem tak informovaný, ale řekl bych,že všechny dražší investice města jsou hrazeny z dotací a úvěrů.

  reagovatsušené rajče2015-09-13 22:04:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Finanční gramotnost některým chybí. Průser to je a velký. protože kdo to potom zaplatí, když peníze dojdou?

  reagovatroute662015-09-13 21:50:34

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Přesně tak, sušené rajče. Pokud si koupím něco za hotové a vím, že nebudu mít peníze, je mi to jedno, ale pokud si něco koupím na úvěr a vím, že nebudu mít peníze na splácení, pak je to průser. A to vé i malé dítě. Ale chápu, že pro členy SPP a Hnutí ANO je to těžká matematika.

  reagovatinformovaný2015-09-13 21:46:54

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Aha, návratnost cyklostezky není potřeba počítat, peníze na cyklostezku spadly z nebe nebo není 10 mega jako 10mega. Těch 10mega na cestu je z daní ale 10mega na cyklodům je od banky a v tom je ten zásadní rozdíl, že? Co váží víc, kilo peří nebo kilo železa? Díky za odpověď pane informovaný.

  reagovatsušené rajče2015-09-13 21:41:44

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Sušení rajčat.

  Troubu zapneme na 80 °C, vložíme plech s rajčaty a mezi dvířka trouby vsuneme vařečku, aby zůstala pootevřená tak na pět centimetrů. Máme-li v troubě horkovzdušný program, zapneme ho – urychlí sušení. Samotný proces sušení trvá velmi dlouho, podle velikosti plodů 10 – 12 hodin. Smysl je odpařit vodu, vysušit dužinu a koncentrovat chuť. Někdo již během sušení rajčata koření, ale hrozí, že se zelené byliny spálí a rajčata budou hořká. Lepší je kořenit až při další úpravě. Správně usušená rajčata mají mít vláčnou a pružnou strukturu, neměla by být tvrdá a lámavá. Necháme je vychladnout a uložíme do dózy nebo sklenice a zavíčkujeme. Skladujeme v chladu, vydrží nejméně půl roku, ale občas kontrolujeme, neboť špatně vysušené vy mohly začít plesnivět.

  reagovatham2015-09-13 21:20:47

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • mame zde noveho odbornika

  Pan Bretislav Passinger jako uznavany odbornik na vsechno zastava nazor ze kola ve meste nepotrebuje......kazdy cyklista si pry ma koupit vlastni plechovou krabici a postavit ji pred svuj dum, tak jako on svou garaz. Pane Passinger proc to foto ze Strasbourgu ? Muzete nam objasnit co tim chcete rici ?

  reagovatAle ale2015-09-13 21:17:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • mame zde noveho odbornika

  Pan Bretislav Passinger jako uznavany odbornik na vsechno zastava nazor ze kola ve meste nepotrebuje......kazdy cyklista si pry ma koupit vlastni plechovou krabici a postavit ji pred svuj dum, tak jako on svou garaz. Pane Passinger proc to foto ze Strasbourgu ? Muzete nam objasnit co tim chcete rici ?

  reagovatAle ale2015-09-13 21:17:38

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Návratnost cyklostezky není třeba počítat, ta nebyla pořízena na úvěr, který se musí splatit. A taky byla řádně vysoutezena veřejným výběrovým řízením. A to cyklodum nebyl.

  reagovatinformovaný2015-09-13 20:58:27

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Pane Passinger, můžete spočítat návratnost cyklostezky z Přerova do Želatovic v délce 1.2km za 10milionů korun? Abychom mohli porovnat dobu návratnosti stejně drahých projektů pro cyklisty. Děkuji

  reagovatsušené rajče2015-09-13 20:44:22

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoNábor do juda

publikováno 15. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 10
Nábor do juda pro školáky a studenty i malé děti od předškoláků

Šmejdi opět útočí, aktuálně kolem Kolosea

publikováno 14. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 13
Mají novou teorii, že přenosové doustavy plynu a elektřiny jsou prodány zahraničnímu vlastníku a je třeba změnit smlouvy.

Gulášfest a den přerovského fotbalu 19.9.2015

publikováno 14. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 20

Sportovní, kulturní i gastronomické zážitky

Poradce izraelských premiérů: Je to váš konec

publikováno 13. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 35
Reflex přináší zásadní rozhovor k dnešní situaci v Evropě a vlastně v celém západním světě.

Jak z jedné koruny udělat 40 milionů aneb Záznam z 9. jednání zastupitelstva města Přerova

publikováno 12. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 41
Nejzásadnější body jednání byly již popsány a rozebrány v předchozích příspěvcích, nemá cenu je opakovat.

Také jste plakali nad utonulým chlapcem na pláži? Bylo to prý celé jinak, než se psalo

publikováno 12. 09. 2015 sekce: Vaše články
komentářů: 11

Otec utonulého tříletého Ajlana Kurdího, 

 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy