Přerovští Zelení opouštějí koalici Společně pro Přerov

Přerovští Zelení opouštějí koalici Společně pro Přerov

Hlasování na zastupitelstvu města Přerova, konaného dne 22.

8. 2016, definitivně zmařilo naději na zásadní projekt výstavby železniční zastávky v Přerově – Předmostí. Tento záměr byl stěžejním politickým bodem Přerovských Zelených, byl základní a nezbytnou podmínkou řešení nejzásadnějšího problému města – dopravy.

„Naše řešení vycházelo z nejlepších tuzemských i zahraničních zkušeností. Nešlo zdaleka jen o zastávku – ta měla být jen základem řady dalších opatření ve městě, jako jsou návazné cyklostezky, parkoviště P + R, nové autobusové zastávky a obecně změna systému hromadné dopravy. To vše mělo vzniknout v Předmostí - v místě, které je nejexponovanějším dopravním uzlem ve městě a doprava v něm kolabuje prakticky denně. To má zásadní negativní dopad nejen na samotné město a jeho rozvoj, ale i na celý přilehlý region“ říká krajský zastupitel Koalice pro Olomoucký kraj Ing. Jiří Roubík, PhD.

Centrální instituce, jako jsou SŽDC, Olomoucký kraj (zastoupený organizací KIDSOK), nebo Ministerstvo dopravy přinesly k záměru negativní stanoviska. Ta nemohla překvapit – Přerovsko je periferním regionem Olomouckého kraje, neexistuje reálný zájem v Přerově investovat do čehokoliv, zvlášť v situaci, kdy ve vedení města sedí zcela odlišné politické subjekty než ve vedení kraje. Stanoviska a postoje těchto institucí tak nebyla v žádném případě věcná, vycházela nikoliv z odborného, ale politického zadání.

„V této situaci bych čekal, že Přerované budou ve vlastním zájmu táhnout za jeden provaz. Bohužel jsem se zásadně spletl. V Přerovském zastupitelstvu si vlastně každý s každým potřeboval vyřídit účty – opozice s koalicí, uvnitř koalice se hnutí ANO potřebovalo zřejmě před krajskými volbami vymezit vůči SPP, a uvnitř SPP se potřeboval sám lídr Puchalský negativně vymezit vůči vlastnímu politickému subjektu a jeho programu, a tím si zřejmě vyřídit účty se Stranou Zelených. Výsledkem byla trapná maloměstská taškařice, v níž nebyla řeč o zájmech města a jeho budoucnosti, ale třeba o tom, jak pan primátor viděl opozičního zastupitele močit v křoví“ doplňuje Ing. Tomáš Tužín, zastupitel města.

Společně pro Přerov i vládnoucí koalice otevřeně porušují svůj vlastní program. Od voleb letos uplynou dva roky, za tuto dobu se nepodařilo ve městě prakticky nic. Chybí jakákoliv koncepce, vize i motivace. V dané situaci Základní organizace Strany Zelených zhodnotila, že setrvání v rámci Koalice Společně pro Přerov, čili i ve vládnoucí koalici na radnici, postrádá jakýkoliv smysl. Odchod do opozice však neznamená ztotožnění se s názory stávající opozice. Ta v zastupitelstvu místo toho, aby konstruktivně kritizovala stav věcí a usilovala o nápravu, tak spolu s vládnoucí koalicí dělá z jednání zastupitelstva kabaret.

„Jednání opozice a koalice je paradoxně velmi podobné – emotivní, osobní, nevěcné a neprofesionální. Proto nemůže překvapit, že když se kdokoliv snaží a přinese na jednání věcný a dobře podložený návrh, tak se stane náhle pro opozici i koalici „společným nepřítelem“ a tento návrh je roztrhán na kusy. Argumenty nikoho nezajímají. Když jde o destrukci a negaci, tak si náhle opozice a koalice dojemně rozumí. Krok Strany Zelených v podobě ukončení koaliční spolupráce nic zásadního nemůže změnit, ale je jasnou zprávou voličům, že tento styl politiky odmítáme“, uzavírá Ing. Tomáš Tužín, zastupitel města.

 

Vloženo: 24. 08. 2016       Kategorie: Vaše články   Autor: došlo redakční poštou

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:

  SPP opustí jako další ?

  reagovatkdo2016-08-29 04:13:09

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Ja si nemyslim, ze se vymlouvaji na opozici. To byla jenom omacka. Hlavni duvod je proste ve vedeni, jako takovem. Prece nebudu odchazet z koalice, kvuli opozici? To mi nedava smysl Ferdo :-D

  reagovatPetr Nedelka2016-08-25 21:30:25

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Ferda

  Ferdo, souhlasím s Vámi. Nezapomínejme, že závist lidská – je neuvěřitelně nebezpečná a úspěch druhých je, pro slabé jedince, naprosto neodpustitelná věc. Závist a touha po místě toho druhého vrůstá a vyústí v neodolatelné potřebě srazit toho, kdo viditelný je a je na té pozici, po které tak touží. Pro určité procento lidí je, bohužel, politika prostě o závisti, neodolatelné touze po moci, penězích,zviditelnění se. A všichni vidíme, kam to pak „dotáhnou“ jedinci, kteří „bojují“ proti těm, kteří se znelíbí určité skupině lidí. Dotáhnou to prostě tam, kam ti, kterých se zdárně zbavili . Předvolební kampaně pak můžeme přirovnat k bulváru. Ne vše, co tento bulvár zveřejní – je pravdivé. A ruku na srdce: pokud nejsme osobně u řešení jistých aktivit a přejímáme jen informace od rádoby „spravedlivých“ – víme, že to je pravda? Ne, nevíme, ale jsme tvorové velice ovladatelní. Stačí opravdu málo a věříme téměř všemu. Kauza bazén pana Lajtocha – je pro mne jednou z nejsměšnějších. Víte u kolika rodinných domů je bazén? A jestlipak víte, kolik z nich je „čistých“, myslíte si, že se nenajdou tací, kteří si nějak „nepomohli“ ? Ale kdepak, jen měli tu výhodu, že nebyli na viditelné pozici, tedy pod drobnohledem. Bylo by krásné, kdyby se už konečně na posty nejvyšší dostali jen lidé přímí, nezávistiví , lidé vzdělaní, rozumní……., ale to je sen, pravděpodobně nesplnitelné přání.

  reagovatČlověk2016-08-25 10:14:17

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Aha, takže soudce do rozsudku napsal, že Lajtoch předloženými důkazy dokázal, že bazén si zaplatil ze svého ještě před začátkem vyšetřování, ale SATAN je chytřejší a ví, Lajtoch měl bazén zdarma a soud, protože je v ČR, tak lže. Mimochodem Bakala nebyl nikdy souzen, pouze soud uznal, že Zaorálek měl pravdu, když Bakalu nazval gaunerem. Ale Bakala souzen nikdy nebyl, takže nechápu, jak je měl soud odsoudit.

  reagovatFerda2016-08-24 22:11:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Soud je sice osvobodil

  ale byl to soud v ČR. Soud, který osvobozuje Bakalu, Nečasovou, Hrdličku, Rittiga, Grygárka, Langera, Lajtocha a tlustýho Vaška. V ČSSD jsou prostě zmrdi, Vašek postavil dům za 700 000, Lajtoch bazén zdarma. Na to se nesmí zapomenout !!!!

  reagovatSATAN2016-08-24 22:04:19

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Budu oponovat. Nikoho málem nezavřeli. Soud je osvobodil. Dokonce se ani nejednalo o trestný čin, vícepráce jsou i nyní za současné koalice a budou vždy. Akorát kvůli nátlaku Kohouta odebrali případ původní státní zástupkyni a dali jej novému státnímu zástupci, který dostal úkol je obžalovat. Každopádně jsou nevinní - soud uznal důkazy, že bazén si Lajtoch zaplatil. A že udělali mnohé pro mě? Ano. I pro tebe. Nové mosty. Zimní stadion. Autobusové nádraží. Domov důchodců. Porovnej s tím, co udělali ti současní. Nic. A proč ti minulí prohráli volby? Kvůli brutálně lživé agresivní antikampani těch, kteří se chtěli vydrápat k moci. Kvůli masáži Přerovského deníku, kde jim Poláková Uvírová dělala totální kampaň. A kabelovka taky. Puchalský se jako opoziční zastupitel vyjadřoval do KTV ke všemu. A všimli jste si, že by třeba Zácha nebo Tomaníková nebo Rašťák měli nyní takovou možnost? KTV je zcela ignoruje. Redaktorak Svatava Měrková je Puchalského neteř. Zastupitel SPP Schenk dělal v KTV moderátora. Už chápete, odkud vítr fouká? Puchalský si podmanil přerovská média. Na základě těchto vztahů a brutální očerňující kampaně vyhrál volby. A taky díky tomu, že ho lidi moc neznali. Viděli jenom to, jak kritizuje. Neviděli ho, jak něco tvoří, řídí, koná.

  reagovatFerda2016-08-24 21:08:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Bohužel Ferdo minulou koalici tedy hlavně některé náměstky a pana primátora málem zavřeli. To hned tak někdo nepřekoná. A to Puchalského a SPP jsem nevolil. Jeden dareba nahrazen druhým. Jeden za 18 a druhy za 20-2. Nedělali Ferdo pro město, ale hlavně pro sebe a kdyby to bylo podle tebe, určitě by lidi volili minulou koalici. Asi bylo něco zhnilého ve statě Dánském.

  reagovatuž tu žijí nějaký patek2016-08-24 20:35:46

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:

  Ferdo, dost trefně napsáno.

  reagovatViktor Hujer2016-08-24 20:00:43

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Urození zelení pánové, ale minulá koalice za neustálých lživých útoků SPP dokázala ještě navíc město řídit a mnoho toho vybudovali. A to byli pod neustálou palbou psychopatů z SPP. Jak to dokázali? To pouze vy se vymlouváte na opozici, která je stále velmi mírná oproti minulé opozici, tedy oproti vám.

  reagovatFerda2016-08-24 19:49:53

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoTak nám otevřeli přerovskou Šuntovku

publikováno 26. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 13
Tak co soudíte, Přerované, bude to vítězství rozumu nebo konzumu?
A budeme tomu říkat GP nebo postaru Prior?
Je to skoro jedno tak hurá vyrazit nakupovat štěstí a kéž nám vydrží aspoň tak dlouho jako starý Prior.

SPD vítalo babu Jagu Merkelovou v Praze.

publikováno 25. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 28
Dnes jsme vítali (SPD) babu Jagu Merkelovou v Praze.

V Přerově dne 23. 8. Ing. Tomáš Tužín, bývalý zastupitel SPP

publikováno 24. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 23

Vážení voliči, občané města,

Váženi přátelé a příznivci SPD - stanovisko předsednictva SPD.

publikováno 24. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 3
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie
– Tomio Okamura k aktuální politické situaci

1.

Zastupitel Tomáš Tužín opouští koalici SpP

publikováno 23. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 15
Přerov – Nenašel podporu ve vlastních řadách, aby se mu podařilo prosadit ze svého pohledu užitečné dopravní projekty.

Co nás dnes čeká na 19. zasedání Zastupitelstva města Přerova?

publikováno 22. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 62
PROGRAM:

1.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy