Zastupitel Tomáš Tužín opouští koalici SpP

news img Přerov – Nenašel podporu ve vlastních řadách, aby se mu podařilo prosadit ze svého pohledu užitečné dopravní projekty.

Takové byly důvody toho, proč se zastupitel Tomáš Tužín z SpP rozhodl opustit koaliční řady. Své rozhodnutí oznámil zastupitelům na samotném sklonku jejich pondělního jednání. A neúspěch hlasování o železniční zastávce v Předmostí, kterou si kdysi koalice SpP dala do svého volebního programu, byl podle Tužína tou poslední kapkou.

„Vstoupil jsem do politiky proto, že jsem chtěl jako dopravák něco prosadit. Měl jsem jako aktivní projektant vizi, že dáme město do pořádku," vysvětloval důvody svého odchodu z koalice zástupce Strany zelených.

Důvodem tohoto kroku ale podle něj není jen fakt, že se mu nepodařilo
prosadit zbudování zastávek v Předmostí a Dluhonicích, ale také další
projekty, ze kterých nakonec nebylo nic.

Obětoval jsem politice více, než mi dala.
Tomáš Tužín ve svém vystoupení na zastupitelstvu řekl, že věřil lidem,
kterým věřit neměl, a obětoval politice více, než mu dala. V zastupitelstvu ale podle svých slov nadále zůstane a bude jednat
v souladu s programem, který svým voličům slíbil.

Záměr na zbudování železniční zastávky v Předmostí a její spolufinancování městem, a to nejvýše do třiceti procent celkových investičních nákladů, předložil na jednání radní Jan Horký (SpP) a strhla se kolem něj bouřlivá diskuse. Pro nakonec zvedlo ruku pouze deset
přítomných, proti byli zastupitelé nejen z opozice, ale i radniční koalice.

„Myslím, že je to příležitost, která už se nebude opakovat," vysvětloval Jan Horký, proč jednal se zástupci rezortu dopravy o možnosti
spolufinancování městem. Investice do zastávky se mohla stát součástí staveb v rámci druhé etapy modernizace železničního uzlu v Přerově. Ta má být zahájena v roce 2018 a dokončena v roce 2020. Právě zastupitel Tomáš Tužín z SpP upozornil na skutečnost, že je železniční doprava na vzestupu. „Železniční doprava se vyvíjí v Evropě, ale i ve světě. Můžeme se podívat na Ostravu, ale také na Zlín nebo Olomouc – všechna moderní města dnes chápou význam kolejové dopravy," konstatoval s tím, že nárůst železniční dopravy za posledních deset let činí 25 procent. „Jakmile Přerov jednou řekne, že zastávku nechce,
vypadne z jakýchkoliv koncepčních materiálů," je přesvědčen.

Bez rychlíků nemá zastávka smysl.

Většina politiků v sále ale byla proti. S odmítavým stanoviskem
vystoupili otevřeně komunisté. „Zastávka se bude stavět nějakou dobu,
a do té doby snad už bude postavený dálniční obchvat Přerova, který
Předmostí uleví," vyjádřil svůj názor zastupitel a poslanec Josef Nekl
(KSČM).

Podle Radovana Rašťáka z ČSSD by mělo město věnovat finance na
prospěšnější věci. „Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o tramvajovou
zastávku, která umožní občanům osobními vlaky cestu na hlavní
nádraží nebo na zastávky Osek, Lipník a Hranice," upozornil s tím, že na
zastávce v Předmostí by rychlíky nestavěly.


Za zbudování zastávky se naopak postavil zastupitel za KDU-ČSL Tomáš Dostal. Podle něj by se díky ní vyřešila i otázka cyklopodjezdu pod tratí. Většina politiků argumentovala tím, že má město více priorit, na které teď musí upnout síly – například využití hotelu Strojař a dalších budov v centru nebo stavbu průpichu.

Na jednání vystoupila i senátorka Jitka Seitlová, která připomněla, že se zastupitelstvo v roce 2014 rozhodlo zastávku podpořit. Pod palbou dotazů se ocitl primátor města Vladimír Puchalský (SpP), který původně zastávku prosazoval, ale později svůj názor přehodnotil.

„Je ekonomicky a provozně nepřijatelná a těžko se prosazuje," vysvětlil primátor s tím, že v momentě, kdy město dospělo do fáze, že půjde jen o jednostrannou zastávku bez možnosti zastavení rychlíků, musel svůj názor upravit.

Do diskuse se vložili i občané. Například podle Adina Vyhlídky by mělo město hledět dál než na jedno volební období. „Překvapuje mě, že tolik lidí s tituly zapomíná na to, že se železnice buduje a kolejová doprava je na vzestupu. My ale děláme město čím dál více přátelské k automobilům," sou­dí.

Ve stejném duchu se vyjádřil i další z přítomných občanů a bývalý zastupitel za Stranu zelených Martin Kolařík. „Uvědomte si, že je to infrastrukturní projekt na dlouhé období. Jsem velice rád, že máme možnost do tělesa železnice pozitivně zasáhnout na dalších sto let. Jestliže to neuděláme, bude si to město vyčítat," je přesvědčen.

 

Fotogalerie

 
 
Vloženo: 23. 08. 2016       Kategorie: Vaše články   Autor: Petra Poláková-Uvirová převzato

Přidat příspěvek:

Jméno nebo přezdívka:

Titulek:

Text příspěvku:


 • RE:výměna vedení našeho města

  jsem tady o paní Tomaníkové psal dříve a několikrát a jsem rád, že nejsem sám kdo by jii rád viděl na radnici. Děkuji sisi i díky a

  reagovat2016-08-29 04:17:50

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • výměna vedení našeho města

  naprosto souhlasím s tím co psalo - a - 11:32:55 ze dne 26.8.2016 to co předvádí radnice na zasedání, bez výrazného projevu a dopustí, aby se zastupitelstvo proměnilo v cirkus. Souhlasím s tím, aby primátor a rada byli odvolání do čela města si nedovedu nikoho lepšího než je paní Tomaníková představit.

  reagovatsisi pro a2016-08-28 16:04:42

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:RE:Co to tu blejete ?

  Tohle město je moravská Kalkata, 5000 romských hlasů rozhoduje volby. Kdyby měli volební právo jen pracující, vypadalo by to úplně jinak.

  reagovatSATAN2016-08-27 12:36:04

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:RE:Co to tu blejete ?

  co se vrátit k myšlence, Tomaníkovou na radnici, tím nemyslím všechny zastupitele za KSČM, nejsem voličem komančů, ale ji znám a ji jsem volil a volil bych ji i kdyby se volil primátor přímo. Uklidní radnici zastupitele i pracovníky úřadu a my se připravíme na komunální volby. Určitě by to městu a nám občanům pomohlo.

  reagovata2016-08-26 11:32:55

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Co to tu blejete ?

  pravdou, že kdyby nebyli zelení v koalici s SPP tak by se nedostali do zastupitelstva, ale odejít do opozice je vlastně zrada, když chce být Tužím čestný tak by měl odejít ze zastupitelstva.

  reagovatje2016-08-26 03:23:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • na radnici sedí diletanti co dohlédnou sotva tak na velkou dlážku, víc je nezajímá, zastávka v předmostí je potřebná pro občany, klidně stačí osobní vlaky ale i směrem na dluhonice to znamená jízda mimo přerovské nádraží, situace se zlepší až se občané z předmostí odpojí od přerovské radnice

  reagovatblažko2016-08-24 18:14:36

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Kamion

  :-) Na tohle nemá cenu reagovat, tlačítko pro chodce má placebo efekt, a já se bavím o centru, ne o Lidlu, vyjedu od elektrarny, stojím na Novosady-Kojetínská, rozjedu se a stojím na světlech Kojetínská-Husova, mezitím se tvoří kolona, potom stojím u vlakovýho- což se ještě dá, a u hypky. Zelená vlna nefunguje. Auta z centra, musí mít plynulý výjezd z města, v delším intervalu---o pár sekund, než auta vjíždějící. Takto to funguje třeba v Olmiku. U nás bohužel ne. Do toho pár blbců, co ucpe křižovatku aby nikdo nemohl odbočit, a vítej v Přerově :-) Tak to bohužel je, netřeba dál diskutovat a uvažovat. Pokud mám ucpané město, první řeším světla.....všude to funguje, u nás ne. A u Lídlu na zelenou, projedou 2-3 kamiony a máš červenou, fronta až do Lýsek pomalu :-)) Kdo jezdí, ví o čem mluvím. Neznám z jiných měst v ČR takovou bezohlednost....jaká je tady.

  reagovatPetr Nedělka2016-08-24 14:16:31

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Co to tu blejete ?

  Tužín je především normální chlap bez náznaků romofilie, což se v SPP nenosí. A nejvíc mě pobavil bývalý náměstek ministra dopravy, bývalý předseda VV, pilot, záchranář, motorkář, přístrojový potápěč a udavač - občan K, který má tu drzost hodnotit to, kdo se jak kam dostal. INDULONĚ ZDAR...

  reagovatSATAN2016-08-24 13:17:16

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:Brečet nad Tužínem? Ani náhodou, je jedním z nich, klon SpP a zelených revolucionářů!

  šli ti zelení do voleb s SPP, když se mu tam nelíbí ať opustí SPP protože díky tomu se dostal do zastupitelstva. Když seš tak poctivý měl bys odejít ze zastupitelstva.

  reagovatproč2016-08-24 12:10:37

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Brečet nad Tužínem? Ani náhodou, je jedním z nich, klon SpP a zelených revolucionářů!

  Tužín je mladý a někdy příliš "tužín". Trochu zavání "zeleným terorismem" a je příliš mladý na to, aby o sobě vyprávěl že je odborník a čemu všemu rozumí. Stavař získává zkušenost a mistrovství časem. Prohra zastávky v Předmostí? On, předpokládám odešel proto, že SpP a koaliční partneři nepodpořili pitomost! Na druhé straně odhalil, on mladý a nezkušený, ukázal v přímém přenosu praktiky současné koalice a ty jsou hrůzostrašné. Žaloval a to chlap nedělá! Puchalského obvinil ze lži a dokázal, co za sebranka SpP, kde byl několik let, jak sdělil, a ke které jako "zelený revolucionář" patřil! Pro mě zelený fanatik Tužín není nic víc než magor, který nevidí, má klapky na očích a prosazuje svoje pitomosti až do krve! Kdosi řekl, že zastávka Předmostí - Přerov je tramvajová. Ano, to je pravda. A auta zvítězí, Tužíne. Lidé jsou individualisti a cpát se ve vlaku nebo autobuse se zpocenými spoluobčany nikdo nechce. To je realita, Tužíne. A pravda je ta, že by Tužín měl opustit řady přerovského zastupitelstva, pokud je takový demokrat! ne, nejsem volič SpP, a koalice. Nesnáším ty pokrytce a jeden z nich vypadl z kola. Nevěřím mu ani "zelenou trávu", zastavkářovi!

  reagovatH2SO42016-08-24 08:42:40

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • to snad ne

  N o a -to si ti čuráci z spp mysleli,že by v předmostí zastavovaly rychlíky-to chce do blázince.

  reagovatZdráhal2016-08-23 23:15:59

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Kamion

  který jede od Lipníku má semafor u Lidlu a další až u elektrárny,což je cca kilometr.To tam má na každého řidiče čekat zelená?Navíc je tam čudlík pro chodce.Takže každý kamion je bohužel závislý na štěstí.Za minulého vedení semafory seřizoval kdo,Kulíšek nebo Zácha?V další vládě to bude mít na starost možná Navařík nebo Skládal.To se bude jenom zelenat,Košutek na semafory zkrátka nestačí.

  reagovatalef2016-08-23 21:15:45

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • RE:vážím si ho

  Bohužel odborníci odcházejí a diletanti na úrovni amatérů zůstávají

  reagovatMirek2016-08-23 21:10:24

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • Otazka je, az se vybuduje obchvat a dalnice, jestlu to mestu ulevi. Kamiony mozna vyzenou, ale je spousta vetsich mest, ktere lemuje dalnice, a ucpane centrum je tam denni chleba. Aut je mnoho a spousta ridicu bude chtit usetrit za myto. Vzdyt dodnes nejsou schopni seridit semafory tak, aby kamion jedouci od Lipniku...nwmusel na kazdem svetle stat. Tady temi malickostmi to zacina. Takze aby se dalsi vlada tohoto mesta..netrapila s tim, co tito amateri pohrbili.

  reagovatPetr Nedelka2016-08-23 20:46:39

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


 • vážím si ho

  jako člověka který nesklamal své voliče, a držím mu palce aby takový zůstal Tome mám tě ráda!

  reagovatJarča2016-08-23 20:34:26

  Jméno nebo přezdívka:

  Titulek:

  Text příspěvku:


Další články - Články z Přerova, Přerov, PřerovskoV Přerově dne 23. 8. Ing. Tomáš Tužín, bývalý zastupitel SPP

publikováno 24. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 23

Vážení voliči, občané města,

Přerovští Zelení opouštějí koalici Společně pro Přerov

publikováno 24. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 9

Přerovští Zelení opouštějí koalici Společně pro Přerov

Váženi přátelé a příznivci SPD - stanovisko předsednictva SPD.

publikováno 24. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 3
Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie
– Tomio Okamura k aktuální politické situaci

1.

Co nás dnes čeká na 19. zasedání Zastupitelstva města Přerova?

publikováno 22. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 62
PROGRAM:

1.

Papoušek na ulici Na Odpoledni 17.

publikováno 21. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 2
Máme zprávu pro chovatele, kterému zřejmě uletěl papoušek.

Dokument o uprchlících v Evropě - znásilňování, kriminalita a terorismus(CZ dab.)

publikováno 20. 08. 2016 sekce: Vaše články
komentářů: 8
Shlédněte otřesný dokument s množstvím důkazů o invazi uprchlíků v Evropě.
 

Informace pro čtenáře

Vložte článek, nebo inzerát.

Vložit nový článek Přidat nový inzerát
€ nákup 27,00 € prodej 27,85

reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anketa

Přerovský deník

 

Přerovské noviny - Informace

Redakci pište na email redakce@prerovskenoviny.eu
Pokud chcete informaci o inzerci na Novinách, pište na e-mail reklama@prerovskenoviny.eu

Přerov - Info region & Přerovské noviny.
Informační server okresu Přerov.

Kontaktujte nás


Přerovské noviny na facebooku

Navštivte také naše další portály

Odkazy